Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

Niech sprawiedliwi weselą się w Panu! Sobota, 27 tydzień zwykły, Rok I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niech sprawiedliwi weselą się w Panu! Pan króluje, wesel się, ziemio, radujcie się, liczne wyspy! Obłok i ciemność wokół Niego, prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu. Niech sprawiedliwi weselą się w Panu! Ps 97, 1-2. 5-6. 11-12

Dziś sobota, cisza wyborcza.

Wybraliśmy się  z  żoną rano na 9-tą na Mszę Świętą aby pomodlić się w intencji dobrych wyborów wszystkich głosujących jutro w wyborach parlamentarnych.

Na Mszy św. była też wygłoszona taka intencja.

Nawet dzisiejsze teksty jakby wybrane na tę okazję.

Jl 4, 12-21 Ps 97 Łk 11,27-28

PIERWSZE CZYTANIE

Sąd ostateczny

Czytanie z Księgi proroka Joela.

Jl 4, 12-21

To mówi Pan:

„Niech się ockną i przybędą te narody na Dolinę Joszafat, bo tam zasiądę i będę sądził narody okoliczne. Zapuśćcie sierp, bo dojrzało żniwo; pójdźcie i zstąpcie, bo pełna jest tłocznia, przelewają się kadzie, bo złość ich jest wielka.

Tłumy i tłumy w Dolinie Wyroku znajdować się będą, bo bliski jest dzień Pana w Dolinie Wyroku. Słońce i księżyc się zaćmią, a gwiazdy światłość swą utracą. A Pan zagrzmi z Syjonu i z Jeruzalem głos swój tak podniesie, że niebiosa i ziemia zadrżą. Ale Pan jest ucieczką swego ludu i mocą synów Izraela. I poznacie, że Ja jestem Pan, Bóg wasz, co mieszkam na Syjonie, górze mojej świętej; a tak Jeruzalem będzie święte i przez nie już obcy nie będą przechodzić.

I stanie się owego dnia, że góry moszczem ociekać będą, a pagórki mlekiem opływać i wszystkie strumienie judzkie napełnią się wodą, a z domu Pana wypłynie źródło, które nawodni strumień Szittim. Egipt będzie wydany na spustoszenie, a Edom zamieni się w straszną pustynię z powodu nieprawości uczynionych synom judzkim, gdyż krew niewinną przelewali w ich ziemi. Lecz ziemia Judy na wieki będzie zamieszkana, a Jeruzalem z pokolenia w pokolenie. Pomszczę ich krew, nie pozostawię bez kary; a Pan zamieszka na Syjonie”.
Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 97, 1-2. 5-6. 11-12

Refren: Niech sprawiedliwi weselą się w Panu.

Pan króluje, wesel się, ziemio,
radujcie się, liczne wyspy!
Obłok i ciemność wokół Niego,
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana,
przed obliczem władcy całej ziemi.
Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa,
a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.

Światło wschodzi dla sprawiedliwego
i radość dla ludzi prawego serca.
Radujcie się w Panu sprawiedliwi
i sławcie Jego święte imię.


ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Łk 11,28

Alleluja, alleluja, alleluja

Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
i zachowują je wiernie.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Łk 11,27-28

Gdy Jezus mówił do tłumów, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: „Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś”.

Lecz On rzekł: „Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je”.

Oto słowo Pańskie.

 

 

KOMENTARZE

 • :)
  Bóg Ci zapłać Dobry Człowieku.
 • Tomasz A. S.
  Zanim zobaczyłam pierwszy komentarz, pomyślałam: Bóg zapłać, Tomaszu. Widzę, że powtarzam za Andersonem. Tak, Bóg zapłać!
 • Tomaszu A.S.
  „Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je”.

  Dziękuję. Ps 97 jest moim ulubionym Psalmem.

  Pozdrawiam.

  Ps. Uprzedziłeś mnie, chciałam ten psalm dziś zamieścić.

  http://youtu.be/-GvnD5HZuDQ
 • Namawiam do zamieszczania podobnych artykułów dzisiaj i jutro do popołudnia nawet
  [Lecz On rzekł: „Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je”.]

  Czy katolik może odrzucić spójność swojej wiary z życiem realnym, z wyborami życiowymi, w tym wyborem parlamentarzystów? Nie może, nie powinien, łamie kanon, odchodzi realnie od Boga żyjąc pozorami, płytką wersją katolicyzmu jak go nazywam wybiórczego (bierzemy to co nam w danej chwili pasuje, nie wadzi) kulturowego z wychowania. Jak nas lepiej wychowano, to lepiej to wygląda indywidualnie. Nasza wiara na ogół się spłyca w świecie new world order, ale też i wraca, odradza się, narasta jak u mnie. Różnie bywa, każdy człowiek jest w innym miejscu swojej Drogi.

  http://www.latarnik.info/?k=6&r=sejm

  Można zobaczyć jak to wygląda w praktyce pracy sejmu. Nie ma tam agitacji na rzecz żadnej partii. Witryna informacyjna wisząca od dawna. Nie chcę pisać za dużo żeby się moderator nie głowił czy łamię ciszę wyborczą czy nie. Nie chcę szkodzić NE. Widać kto słucha Słowa Bożego i je zachowuje, a kto nie.

  Nie mogę zrozumieć wyników głosowań z lat 1991-2011... bo już można powiedzieć że ZNOWU wynik będzie tragiczny tak czy siak. Przecież w dużej mierze głosują tak katolicy, zwykli Polacy jak my, ludzie którzy nawet wyjdą jutro z kościołów w 10 tys parafii. Tak nie powinno być. Coś zawodzi. Co? Ludzie, czy Kościół? Czy Prymas Tysiąclecia byłby apolityczny, neutralny nawet ze wskazaniem na dosyć "dziwną" stronę? Byłby za partią która kreuje więcej dobra, za katolikami praktykującymi, którzy głosują za życiem.

  A Jan Paweł II na kogo by głosował mając taki, a nie inny skromny wybór? Czy tak samo jak niektórzy hierarchowie którym się co nieco pomieszało i przeszli na złą stronę? Warto sobie zadać to pytanie i odpowiedzieć na nie (byle nie podczas ciszy wyborczej na NE) w kontekście także wydarzeń od 10 kwietnia 2010.

  Jest też kwestia frekwencji, bojkot wyborów i oddawanie niepoważnych głosów, nieważnych głosów, wykradanie kart, to wybór z jednej strony osi przeważającej (niegłosujący zawsze głosują na stronę wygraną najbardziej, bo mogliby zmienić wynik), a z drugiej przyzwalanie na ofensywę złych sił rosnących szokująco (póki co medialnie, w sondażach) w siłę. To są siły nie waham się użyć słowa... OPĘTANE SZATANEM!!! Trwa więc poniekąd wojna religii, wojna dobra ze złem, wojna stronnictwa Boga z siłami ciemności - to właśnie ta religia zła, a właściwie antyreligia, antykościoła. NWO.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi).

  Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
  Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Dodaj swoją modlitwę „dziesiątką” Różańca w intencji odpowiedzialnego wyboru parlamentarzystów
  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/2011/10/dodaj-swoja-modlitwe-dziesiatka-rozanca-w-intencji-odpowiedzialnego-wyboru-parlamentarzystow/

  Zachęcamy do zaangażowania w modlitwie w intencji odpowiedzialnego wyboru parlamentarzystów. Dodatkowa Tajemnica Różańca Świętego dodana do modlitwy w intencjach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę niech będzie naszym wkładem w walkę o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii przez te ostatnie dni przed wyborami, gdy w sercach i sumieniach milionów Polaków dokonuje się wybór tych, którym powierzymy odpowiedzialność za sprawy Ojczyzny na kolejne 4 lata.

  Nawet i całą niedzielę można się modlić... wieczorem o uczciwe liczenie głosów... a wiadomo że różnie z tym w ostatnich latach bywało...
 • Nocą
  Wróciłem, pokornie, nieco zmachany i spocony
  :)
  Popieram, Pan Marek ma rację.
  Cieszył się będę potem :)
  Pozdrowienia

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej