Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

Wojciech Wencel: niezależnie od osobistych urazów głosujcie na silną, wolną, chrześcijańską Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najpierw trzeba wyrwać państwo z systemu kłamstwa i zabezpieczyć polską niepodległość, a tego nie jest w stanie zrobić ani Marek Jurek, ani Janusz Korwin-Mikke, ani Paweł Kowal - mówi portalowi Fronda.pl Wojciech Wencel.

Wojciech Wencel: W trakcie kampanii wyborczej PiS przedstawiło koncepcję państwa realizującego najszerszy interes społeczny, bliskiego obywatelom, dbającego także o najuboższe regiony, a w polityce zagranicznej pozbawionego kompleksów i zachowującego podmiotowość. Natomiast PO obiecała wyciągnąć z Unii, ile się da, żeby starczyło na kolejny etap wegetacji. A pod koniec kampanii desperacko próbowała straszyć ludzi PiS-em. Wydaje się jednak, że ten motyw jest już zgrany i tylko szczególnie naiwni wyborcy dadzą się nim omamić. Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli PiS po wyborach nie stworzy rządu, notowania tej partii będą nadal rosły, a dotychczasowe autorytety polityczne i medialne ostatecznie przejdą do historii. Tomasz Lis już teraz, w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim, wyglądał jak figura woskowa, wyciągnięta z jakiegoś Muzeum III RP. Prezes PiS nie musiał się przesadnie wysilać, by wygrać pojedynek na słowa z kupą wosku.


Próbą reanimacji układu jest niewątpliwie sztuczka z Ruchem Poparcia Palikota, stworzonym po to, by zagospodarować dla PO elektorat ekstremalnie skretyniałej młodzieży, dotąd nie głosującej. Słynna książka Palikota, w której nabija się z Tuska, to typowy chwyt socjotechniczny, mający stworzyć wrażenie, że między obiema partiami istnieje przepaść, a RPP prezentuje „świeżość” i „nową jakość”. W istocie Palikot nadal jest kluczowym rozgrywającym PO, o czym jego wyborcy przekonają się niedługo po wyborach. Według mojej intuicji, w operacji „Palikot” duży udział mają też dawni ubecy i tajni współpracownicy, szczególnie zainteresowani przetrwaniem układu.


Jeśli układowi nie uda się na wielką skalę sfałszować wyników głosowania, PiS powinien wygrać. Jarosław Kaczyński znajdzie się oczywiście w bardzo trudnym położeniu i nie wiadomo, czy uda mu się zbudować rząd. Każdy wzrost aktywności PiS w życiu publicznym będzie jednak dobry dla Polski, bo to jedyna poważna partia zmierzająca do likwidacji okrągłostołowego układu i pragnąca kontynuować dojrzałą politykę zagraniczną Lecha Kaczyńskiego.


Jeśli chodzi o tematy ważne dla katolików, takie jak aborcja czy prawa homoseksualistów, cieszę się, że w tej kampanii mówiło się o nich mniej. Mam wrażenie, że gorące debaty z pogranicza prawa i religii od lat są w Polsce inspirowane przez rosyjskie służby specjalne, żeby podzielić środowiska konserwatywne w momencie, gdy waży się polska podmiotowość. Jeśli odsuniemy układ od władzy i odzyskamy własne państwo, prawne problemy chrześcijan rozwiążą się w sposób naturalny. Będziemy rozmawiać o szczegółach, ale świętość życia będzie w nowej Polsce respektowana. Najpierw trzeba wyrwać państwo z systemu kłamstwa i zabezpieczyć polską niepodległość, a tego nie jest w stanie zrobić ani Marek Jurek, ani Janusz Korwin-Mikke, ani Paweł Kowal. Pokornie proszę tych, którzy jeszcze się wahają: niezależnie od osobistych urazów głosujcie na silną, wolną, chrześcijańską Polskę.

 

Rozmawiała Marta Brzezińska

źródło

06.10.2011

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej