Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

NAJNOWSZA PROGNOZA WYBORCZA MARCINA PALADE środa 28 września 2011 r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ciągu czterech dni PO, PSL zyskały - SLD i Ruch Palikota straciły.

 

 

             

  34,0%     31,5%     12,0%       8,5%       7,0%      4,0%      1,5%      1,0%   
  (+1,0)      (0,0)       (-0,5)        (+0,5)      (-0,5)      (0,0)       (0,0)       (0,0)    

 

    0,0%

    (-0,5)

 

W nawiasach ZMIANA W STOSUNKU DO 24 WRZEŚNIA. DLA OKRĘGOWYCH LIST KNP i PRAWICA ZASTOSOWANO WSPÓŁCZYNNIK KORYGUJĄCY. WYNIKI DLA POSZCZEGÓLNYCH UGRUPOWAŃ PRZY SZACOWANEJ FREKWENCJI NA POZIOMIE 45 PROC.

 Na dziesięć dni przed wyborami różnica między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawedliwością utrzymuje się w granicach błędu statystycznego. Od lutego partii Donalda Tuska nie udało się wypracować przewagi nad najgroźniejszym rywalem, która sięgałaby więcej niż 4-5 punktów procentowych. Nie pomogły transfery znanych polityków lewicy do Platformy, ani obserwowane w ostatnim czasie "medialne ożywienie" wokół Ruchu Palikota. Obie operacje nie przyniosły znaczącego osłabienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a tym samym wzmocnienia Platformy. Problemy z progresją notowań ma też główna partia opozycyjna. Jest to w dużej mierze wynik świadomego zamknięcia się PIS na nowe grupy wyborców. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdecydowało się w tegorocznych wyborach podliczyć twardy elektorat, oczekując na "węgierski wariant" nad Wisłą. Otwarte pozostaje pytanie czy przeszkodą w realizacji tego scenariusza nie będzie nasilające się zmęczenie POPIS-em. Depolaryzacja mogłaby już w tegorocznych wyborach zaowocować przesunięciami elektoratu z PO do SLD, Ruch Palikota i PJN oraz z PIS do PSL i PJN.

Notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej zeszły do poziomu najniższego w tym roku. Na najtrudniejszym w tych wyborach styku PO - Ruch Palikota - SLD do końca kampanii trwać będzie zaciekła rywalizacja o głosy. Dla partii Grzegorza Napieralskiego niesie to zarówno szanse, jak i zagrożenia. Za mało prawdopodobny uznać jednak należy wariant zejścia lewicy do wyniku jednocyfrowego. Nic nie wskazuje, aby zagrożone byłoby posiadanie reprezentacji na Wiejskiej przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia Waldemara Pawlaka ma stały elektorat, którego liczebność pozwala wciąż na utrzymywanie się nad pięcioprocentowym progiem wyborczym.

Po trwającym kilka tygodni marszu w górę notowania Ruchu Palikota zatrzymały się na poziomie 7 proc. Progresja partii Janusza Palikota odbywała się do tej pory kosztem Platformy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jednak każda "nowa" inicjatywa polityczna, będąca w dużej mierze wynikiem kreacji medialnej, musi liczyć się z przelotnością deklarowanej dla niej sympatii wyborców. W ostatnich latach dotyczyło to między innymi Partii Demokratycznej, czyli kolejnego wcielenia środowiska Unii Demokratycznej oraz Socjaldemokracji Polskiej. Ostatnim ugrupowaniem walczącym o mandaty sejmowe jest PJN. Notowania partii Pawła Kowala balansują w przedziale od 3 do 5 procent., dając co najmniej nadzieję na przedłużenie politycznej egzystencji za sprawą progu subwencyjnego.  

"Wielka czwórka" powinna zgromadzić w wyborach poparcie w przedziale 86 proc. - 89 proc., Polska Jest Najważniejsza, Ruch Palikota i Polska Partia Pracy 8 proc. - 12 proc. a okręgowe listy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, Prawicy Marka Jurka, Samoobrony i Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie 2 proc. - 3 proc.

MARCIN PALADE
 

źródło: //www.palade.pl/

KOMENTARZE

 • Prognoza oparta na innych przesłankach
  Zapewne niewielu blogerów NE czyta tygodnik "Gwiazdy mówią", więc krótka prognoza znakomitego astrologa Piotra Piotrowskiego stamtąd -
  Największy sukces odniesie PO, ale mniejszy niż wynika z obecnych obliczeń. PIS drugi, ale zdecydowanie poniżej oczekiwań. SLD nie odniesie sukcesu, głównie ze względu na lidera - Grzegorza Napieralskiego.
  Czyli: PO z koalicjantem PSL.
  Koniec PO jako partii grającej pierwsze skrzypce za dwa lata (rezultat kryzysu).
 • @Hanna Kowalczyk
  Nie trzeba być znakomitym astrologiem ani mówiących gwiazd, żeby w podobny sposób przewidywać najbliższą przyszłość ;))))
 • @Tomasz A.S.
  To tylko jeden z przykładów jak często coś co wydawałoby się, że nie ma żadnego związku z czymś innym okazuje się ten związek mieć.

  Nie jestem zwolenniczką determinizmu, ale niejednokrotnie zaskakiwała mnie zbieżność wydarzeń z układami planet.
 • @Hanna Kowalczyk
  Spotkałem (w moim długim już życiu) nawet takiego głupka, polonistę, który wmawiał mi "teorię naukową", według której wyniki koni na torze wyścigowym zdeterminowane są dokładna datą i godziną (najlepiej z minutami) urodzenia źrebięcia.
  Gdy ktoś spyta mnie, pod jakim znakiem się urodziłem odpowiadam "pod znakiem Krzyża". :)))
  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Tomasz A.S.
  Dziękuję za pozdrowienia. Myślę, ze zdaje Pan sobie sprawę, że astrologia gazetowa (charakterystyka osób w zależności od znaku zodiaku) nijak się ma do astrologii studiowanej (wykłada ją np W. Jóźwiak).
  Ci patrzą na nią z przymrużeniem oka, którzy nigdy się nie zetknęli z prawdziwym astrologiem.
  Gdyby teraz, na podstawie tylko daty urodzenia ktoś powiedziałby Panu, kiedy miały miejsce ważne wydarzenia w Pana życiu (ślub, urodziny dziecka, wypadek), to może byłby to przyczynek do myślenia, że jednak wszystko jest ze sobą powiązane.
  Ale tak naprawdę to nie ma to znaczenia - przeszłość już się stała, a o przyszłości decydujemy my sami, bo mamy już na tyle silną wibrację, że jesteśmy w stanie ją wykreować. Także - do dzieła :)
  Serdecznie pozdrawiam
  Hania
 • @Hanna Kowalczyk
  Współpraca z Lucyferem nikomu nie przyniosła korzyści, (poza doraźnymi)!
  Tomasz
 • @Tomasz A.S.
  Jak to miło móc na kogoś zrzucić własną słabość, strachy i błędy....
 • @Hanna Kowalczyk
  ???
 • @Tomasz A.S.
  Oczywiście chodziło mi zrzucanie na wymyśloną moim zdaniem postać Lucyfera nieumiejętności bronienia dobra w sobie i propagowania go na zewnątrz.
 • @Hanna Kowalczyk
  Widzę, że niepotrzebnie dałem się wciągnąć w rozmowę damie, która przyszła tu chyba po to, aby mi ubliżać, zarzucając zupełnie bezpodstawnie:
  "nieumiejętność bronienia dobra w sobie i propagowania go na zewnątrz".
  Do tego Pani szerzy na moim blogu schizmę twierdząc, że postać Lucyfera nie istnieje.
  Czy Pani nie wie, że nasza katolicka wiara w Boga (Najwyższe Dobro) łączy się nierozerwalnie z wiarą w szatana (Zło)?
  Kończę temat, bo nie zamierzam Pani nawracać i proszę zaprzestać tu wpisów, bo traktować to będę jako trollowanie. Żegnam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej