Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

NAJNOWSZA PROGNOZA WYBORCZA MARCINA PALADE z 24 września 2011 r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na dwa tygodnie przed wyborami różnica między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością stopniała do jednego punktu procentowego.

           

 33,0%     31,5%     12,5%       8,0%       7,5%      4,0%      1,5%      1,0%    
  (-1,5)     (+1,0)      (-0,5)         (0,0)      (+1,5)     (-0,5)        (0,0)       (0,0)
  

 

     0,5%
     (0,0)

 

Od lutego partii Donalda Tuska nie udało się wypracować przewagi nad najgroźniejszym rywalem, która sięgałaby więcej niż 4-5 punktów procentowych. Nie pomogły transfery znanych polityków lewicy do Platformy, ani obserwowane w ostatnim czasie "medialne ożywienie" wokół Ruchu Palikota. Obie operacje nie przyniosły znaczącego osłabienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a tym samym wzmocnienia Platformy. Problemy z progresją notowań ma też główna partia opozycyjna. Jest to w dużej mierze wynik świadomego zamknięcia się PIS na nowe grupy wyborców. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdecydowało się w tegorocznych wyborach podliczyć twardy elektorat, oczekując na "węgierski wariant" nad Wisłą. Otwarte pozostaje pytanie czy przeszkodą w realizacji tego scenariusza będzie nasilające się zmęczenie POPIS-em. Notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej ustabilizowały się na poziomie 13 proc. - 14 proc. Na najtrudniejszym w tych wyborach styku PO - Ruch Palikota - SLD do końca kampanii trwać będzie zaciekła rywalizacja o głosy. Dla partii Grzeogrza Napieralskiego niesie to zarówno szanse, jak i zagrożenia. Za mało prawdopodobny uznać jednak należy wariant zejście lewicy do poziomu wyniku jednocyfrowego. Nic nie wskazuje, aby zagrożone byłoby posiadanie reprezentacji na Wiejskiej przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia Waldemara Pawlaka ma stały elektorat, którego liczebność pozwala wciąż na utrzymywanie się nad pięcioprocentowym progiem wyborczym. Do pierwszej ligi politycznej wkracza coraz wyraźniej Ruch Palikota, którego notowania poprawiają się systematycznie od kilku tygodni. Progresja partii Janusza Palikota odbywa się kosztem Platformy, a w mniejszym stopniu SLD. Jednak każda "nowa" inicjatywa polityczna, będąca w dużej mierze wynikiem kreacji medialnej, musi liczyć się z przelotnością deklarowanej dla niej sympatii wyborców. W ostatnich latach dotyczyło to między innymi Partii Demokratycznej, czyli kolejnego wcielenia środowiska Unii Demokratycznej. Ostatnim ugrupowaniem walczącym o mandaty sejmowe jest PJN. Notowania partii Pawła Kowala balansują wokół pięciu procent, dając co najmniej nadzieję na przedłużenie politycznej egzystencji za sprawą progu subwencyjnego.  
"Wielka czwórka" powinna zgromadzić w wyborach poparcie nie przekraczające 86 proc. - 89 proc., Polska Jest Najważniejsza, Ruch Palikota i Polska Partia Pracy 8 proc. - 11 proc. a okręgowe listy KNP, Prawica, Samoobrona i Mniejszość Niemiecka 2 proc. - 3 proc.

Niniejsza prognoza znacząco różni się od sondaży tzw. "renomowanej socjometrii" (CBOS, OBOP, SMG/KRC i GFK Polonia). Badaczom firm zrzeszonych w OFBOR zostały już tylko dwa tygodnie na urealnienie wyników pomiarów. Wypośrodkowanie między oczekiwaniami mainstreamu (wpływowych grup interesów, aspirujących do nieformalnego sprawowania władzy mediów, czy służb specjalnych) a uniknięciem totalnej kompromitacji ze względu na brak precyzji pomiarowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego tak bardzo cenię sobie niezależność.

Marcin Palade

źródło: //www.palade.pl/

KOMENTARZE

 • @
  Wróciłem ze wsi i to z wsi podkarpackiej. Tam wszyscy za Palikotem. Jego notowania mogą być niedoszacowane.
 • @nikander
  To zależy od tego, w jakim środowisku ktoś się obraca. W mojej wsi notowania Palikota wyglądają na mocno przeszacowane.
 • Palikmiota
  To ze Palikmiot popiera te kilka procent. To jest wskaznick IQ Rodakow. Jak mozna wcisnoc scieme i wmowic idiocie ze jest genialny. To jednak prawda ze glupota jest zarozumiala i pewna siebie w swojej ignorancji.
 • Nie wierzę żeby wieś była za Palikotem, czyżby uznali że to nowa Samoobrona?
  Palikot przeszacowany, SLD niedoszacowane, PJN może uciułać 6% jeżeli PKW odpowiednio policzy głosy. Zanosi się na nowe kanapy w sejmie.

  Zagadką jest wynik PO. Raczej wynik poniżej 30%, a PiS im to zabierze dochodząc ponad 35%. Sytuacja patowa dla PiS-u po wyborach. Znowu kuriozalna koalicja z przystawkami wcale nie lepszymi (gorszymi!) od poprzednich?

  Marcin Palade może dużo zyskać jeżeli trafi w wyniki, ale jeżeli spudłuje i przeszacuje kanapy takie jak Palikot... to się bardzo ośmieszy.
 • paligłup
  Mam nadzieję, że z Paligłupem to jakaś pomyłka. Tylko nie do końca sprawny umysłowo może zagłosować na taki twór jak jego partia.
 • @diego
  http://razem.tv/filmy/-/O-dobrych-gazetach-wojnie-i-niszczeniu-Kosciola

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej