Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

OLW - Triumf czy Porażka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj napisałem komentarz do ŁŁ i do większości triumfujących komentatorów: http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/25321,czy-wybory-beda-uniewaznione

@Łażący Łazarz
Jestem starszym już człowiekiem, więc bardziej sceptycznym i nie poddaję się łatwo chwilowej euforii. Nie chcę gasić ogólnej radości, ale czuję tu tzw. drugie dno.
Będzie trudno! Tomasz A.S.
 

 

 

 

 

 

 

Mówiąc o drugim dnie myślałem o innych sprawach, i tu zgadzam się w części z

pełnomocnikiem wyborczym OLW Pawłem Pietkunem, który odpowiadając mi, (31.08.2011 22:22:49) 
napisał:
"I - jeżeli jest drugie dno - to SN troszkę stał po naszej stronie."

Czy tylko troszkę, wywijając pierwszy raz w historii wyborów takiego koziołka wyborczego????

I dlaczego SN stanął po stronie OLW?

W czyjej kieszeni jest Sąd Najwyższy, to większość z nas to wie:
bo to był najwygodniejszy werdykt sądu - korzystny dla PO przeciwko PiS!

Przypomnijmy, w tamtych godzinach przepadł Jurek, UPR i inni. To w większości głosy na PiS!

SN i mocodawcy przestraszyli się!


A nie pamiętacie, szanowni blogerzy i komentatorzy, jak ciagle Łażący Łazarz i wielu innych przekonywali, że komitet wyborczy OLW odbierze dla siebie elektorat PO (ale, broń Boże, nie zwolenników PiS-u) - co tu okazuje się być bzdurą?

Wczoraj napisałem też:

"Będzie trudno!" myślałem wtedy:

Rozmowy kanapowe potrwają minimum trzy dni. Rezultaty, wiadomo jakie.

Będzie tak mało czasu, że nie jest możliwe zarejestrowanie OLW w żadnym okręgu!

A niemożliwe ze względu na organizacyjną słabość zaplecza NE i brak poparcia - patrz trudności z zebraniem 1000 podpisów oraz ze skompletowaniem chętnych kandydatów na listy.

Już zegar tyka i jedna doba z siedmiu zmarnowana.

Piszę powyższe na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji ostatnich 22 lat sterowanej demokracji.

PS

Z innymi niepoważnymi, (żeby nie powiedzieć: naiwnie dziecinnymi) pomysłami typu:

"Przeniesiemy termin wyborów"

"Unieważnimy wybory"

nie chcę dyskutować z przyczyn zasadniczych.

Na zdjęciu: Szalej jadowity to bylina, znana również pod wieloma innymi nazwami (bzducha, cykuta, szaleń, pitraszyca wodna itp.) we wszystkich częściach rośliny, głównie jednak w korzeniu, znajdują się alkaloidy, cykutoksyna i cykutol. Główną trucizną jest cykutoksyna, działająca skurczowo. Znanym powiedzeniem jest: Człowieku szaleju się najadłeś?

 

 


 

KOMENTARZE

 • @berecik
  Dzięki, to system wrzucił, już poprawiłem, mam nadzieję, że o to chodziło?
  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Tomasz A.S.
  podważenie nieomylnej wiarygodności PKW nie jest korzystne dla PO... wszczynanie śledztwa w sprawie zniszczenie dowodu, dowodów nie jest korzystne dla PO... sam fakt dokonania ekshumacji mimo półtorarocznego wyszydzania samego pomysłu nie jest korzystne dla PO... nawet jeżeli końcowe wyroki czy decyzje będą zmataczone... dlaczego? to proste jak drut do krępowania rąk na plecach... ponieważ nie ma na takie sprawy miejsca w systemie totalnego błogiego kłamstwa... te drobne elementy układanki potwierdzają nie wprost milczące poczucie narodu o strasznej zbrodni, która wyłazi zza smoleńskiej mgły z każdym zmataczonym dniem coraz silniej... nawet jeżeli ktoś bardzo inteligenty i sprytny sobie wymyślił tak pogmatwany sposób na uwiarygodnienie list łazarza to jakie ma gwarancje że ludzie nie zgłoszą swoich kandydatur i nagle wejdzie w środek sceny politycznej kilkadziesiąt osób nieprzewidywalnych z których mają pod kontrolą kilka?
  kto Panu broni spróbować zdobyć te głosy i potem jak najmocniej wspierać PIS?
  chaos informacyjny na ten temat pozwala mi sądzić że się pogubili w koncepcjach sterowania ludźmi albo naród ich po raz kolejny przerósł... na PAPIE jest info o wygranej skardze list ekranu a chwilę potem już nic nie ma... o liczbie graczy w nadchodzących wyborach wypowiadają się eksperci a nie wiedzą nawet że zmienił się scenariusz i możliwe są rozwiązania nie przewidziane wcześniej...
  p.s: osobiście jestem laikiem w komentowaniu polityki i tego nie ukrywam, ale według mnie oni wpadają właśnie w panikę i sfałszują ordynarnie sam wynik podrzucają gawiedzi dla zmyłki kilkanaście prowokacji medialno - kryminalnych typu faszystowskie napisy na pomnikach, zadymy z kibolami z nn klubu lub pseudoafery kandydatów wyczarowane z kapelusza lub teczki... nawet wielce nielubiąca ekranu Pani Elig napisała u siebie, że stało się coś bardzo ważnego w kwestii pkw...
  pozdrawiam... i dodam na koniec coś o czym pisałem u siebie na dzień przed tą sensacją z SN w kwestii list OLW i skargi... w publicznym radio usłyszałem rzetelną relację o inicjatywie "uczciwe wybory" wraz z fragmentem wywiadu z panią Ewą Stankiewicz z Solidarnych... bez żadnych drwin szyderstw i podtekstów w serwisie informacyjnym lecącym co pełną godzinę... ten dziennikarz się nie bał i po prostu to zrobił... to naprawdę dobrze wróży na przyszłość. Czas pogardy dla Polski się kończy, zaczyna się czas potępienia dla zdrady narodowej.
  Ukłony przesyłam z wyrazami szacunku. nawet jeśli to celowa zagrywka to zaczynają spadać w dół...
 • Tomasz A.S.
  Przekombinowane. Po prostu lekceważą podmiot. Nie przemyśleli tego i zrobili sobie w piórnik formalny. Czy podmiot został pochopnie zlekceważony wyjdzie niebawem. Mam ochotę zrobić im na złość!:)
 • Tomasz A.S.
  "W czyjej kieszeni jest Sąd Najwyższy, to większość z nas to wie:
  bo to był najwygodniejszy werdykt sądu - korzystny dla PO przeciwko PiS!"

  Pan naprawdę myśli, że w PO i w Sądzie Najwyższym to są sami głupcy? Pan naprawdę myśli, że oni nie wykoncypowali tego samego co Pan, że schody to się zaczną dopiero po uznaniu skargi KW OLW?

  Jeśli to było zrobione celowo, to tylko z jednym celem - ośmieszyć OLW, jeśli ono nie zdąży zarejestrować żadnego kandydata.
 • @Tomasz A.S.
  naprawdę dopatrywanie się wszędzie na szkodę działania PiSowi jest już ograne! Należałoby wymyśleć coś innego, żeby powstrzymać ludzi przed żądaniem traktowania ich po obywatelsku i zgodnie z prawem.
  Czy wszystkie akcje majace na celu uzdrowienie tego chorego państwa będa odczytywane jako atak na PiS i brak odpowiedzialności politycznej?
  Czy z tych względów trzeba się zakneblować i akceptować brak podmiotowości, bo "PiS przegra"? Co nam da wygrana PiS-u w gnijącym państwie? Czy wygrany PiS zmieni Konstytucję, prawo wyborcze? Przecież
  prawo jest tak skonstruowane, zeby ułatwić działanie partii, anie obywatelom. Czy obywatel musi być ubezwłasnowolniony, zeby partia mogla działać swobodnie? Niech działa, ale nie kosztem podmiotowosci obywatela.
  I dlatego wyjęcie pierwszej cegły spod tego gmachu kłamstwa daje nadzieję.
  Inna rzecz, że teraz wszystkie partie rzucą się przeciwko nE, ale i tak wszyscy są przeciw, co oznacza, ze droga nE jest prawidłowa i ze idzie ku lepszemu!
 • Też jestem starszy i jak mawiają po przejściach
  i uważam dokładnie podobnie. Miałem chęć nawet o tym napisać, ale teraz już nie muszę.
  Układ przestraszył się, jak Pan pisze, że tylu prawicowych "odbieraczy głosów PIS" wykazało się nieudolnością i nie byli w stanie zarejestrować nawet list wyborczych, więc postanowił sam zadziałać, stąd to wiekopomne sądowe wydarzenie niespotykane wcześniej w dziejach kraju.
  Dlatego i tylko dlatego, więc wiwatowanie i świętowanie z tej okazji to tylko przejaw hipokryzji i niezrozumienia obecnej, tragicznej sytuacji kraju, gdzie jak mawiają prawo i demokracja poszły się j...ć.
  Szkoda tych głosów, które mogłyby przechylić szalę, a tak rozmienią się na drobne.
  Pozdrawiam
 • Witam, zgadzam się z autorem
  właśnie wczoraj odpierałem ataki jakiegoś szaleńca, który usiłował wmówić ludziom, powołując się na wątpliwy jak dla mnie autorytet Marka Jurka, że ustawa o całkowitym zakazie aborcji przepadła z winy 10 posłów PiS
  to są właśnie te osoby, które twierdzą, że dopatrywanie się wszędzie działania na szkodę PiS-u jest ograną bezedurą

  napisałem już kiedyś: pożyjemy, zobaczymy
  żadne, nawet takie "zwycięstwo" (chodzi o rejestrację list OLW) nie przykryje faktu, że wizja "trzeciej drogi" padła na pysk z prozaicznej przyczyny - braku zainteresowania
  zamiast reanimować trupa weźmy i radźmy jak skutecznie odsunąć od władzy złodziei, oszustów, cudaków, hipokrytów i morderców
 • @gallux
  Prawda,prawda i jeszcze raz prawda.
 • @Autor
  Obyś się mylił starszy człowieku,obyś się mylił.
  Pozdrawiam
 • @waldemar.m
  "Jeśli to było zrobione celowo, to tylko z jednym celem - ośmieszyć OLW, jeśli ono nie zdąży zarejestrować żadnego kandydata."

  Sąd Najwyższy nie istnieje w celu ośmieszania kandydatów.
  Dlaczego wybrał sobie do tego akurat OLW?
  OLW w rozumowaniu Pana jest mocno przewartościowane.
  OLW służy cały czas jako narzędzie w rękach służb, które usiłują sterować nie zdającym sobie z tego sprawy elektoratem. Chodzi tylko w tej rozgrywce nieraz o niewielkie procenty i każda metoda jest dobra.
  Kłaniam się.
 • @Molier
  "Czy wszystkie akcje mające na celu uzdrowienie tego chorego państwa będą odczytywane jako atak na PiS i brak odpowiedzialności politycznej?"

  Tak, takie pomysły, będą.

  Na wywołanym przez Panią przykładzie uzdrowienia:
  Czy człowiekowi, który ma amputowaną nogę do kolana, skraca się drugą do tej samej długości, żeby nie utykał?
  I czy chęć powstrzymania lekarza do zrealizowania tego pomysłu (przepraszam, nie jest to aluzja do p. Opary)
  będą odczytywane jako atak na brak jego odpowiedzialności i fachowości?
  Tak takie pomysły, będą.
  Pozdrawiam Panią.
 • @Internaut
  "Szkoda tych głosów, które mogłyby przechylić szalę, a tak rozmienią się na drobne."
  Nie rozmienią się!
  Róbmy wszystko, aby się nie rozmieniły. Każdy z nas przecież żyje wśród innych ludzi. I często ma większy na nich wpływ, niż sam sądzi.
  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Molier
  Hola, hola!
  Nie wszystkie akcje na rzecz uzdrowienia państwa są złe. Ale tym razem ze sprawy poważnej zrobiono haeppening. Tą poważną sprawą są wybory. Tym haeppeningiem pokazano, że nie ma po co iść do wyborów, bo redakcja NE i tak je unieważni i to za pomocą w sumie śmiesznego kruczka prawnego. A wielu obywateli, doszukując się głębszej treści, pomyśli, że cokolwiek zrobią, i tak na końcu sądy, prokurator i policja zadecydują za nich co jest dobre dla państwa, a redaktorzy NE im w tym pomogą. Co tam głos większości, wystarczy jakiś poseł z Upity, żeby Rzeczpospolitą diabli wzięli.
 • @Autor
  Chodziło mi o to>>>>..

  (...)W czyjej kieszeni jest Sąd Najwyższy, to większość z nas to wie:
  bo to był najwygodniejszy werdykt sądu - korzystny dla PO przeciwko PiS!

  Przypomnijmy, w tamtych godzinach przepadł Jurek, UPR i inni. To w większości głosy na PiS!

  SN i mocodawcy przestraszyli się!
 • @gallux
  "wizja "trzeciej drogi" padła na pysk z prozaicznej przyczyny - braku zainteresowania"

  To nie brak zainteresowania
  Polscy blogerzy i komentatorzy potrafią myśleć i wyciągać wnioski.

  Pozdrawiam Pana serdecznie!
 • @Internaut
  Zgadzając się z przedmówcą, usilnie zwracam uwagę na prawniczy aspekt całego zagadnienia. Historia I RP - państwa, które upadło na skutek prawniczego pieniactwa - jest ważną lekcją i dla nas. Sądy nie mogą decydować o wyniku wyborów! Wybory zostały ogłoszone na 9 października i muszą się odbyć.
 • @gallux
  zgadzam się z przedmówcą.
 • @oszołom
  Nie wchodziły moje odpowiedzi Panu na jedyne zdanie: "Obyś się mylił starszy człowieku,obyś się mylił.
  Pozdrawiam"

  Nadal nie rozumiem:

  Obym się mylił, że werdykt SN nie był korzystny dla PO?
  Obym się mylił, że głosy Jurka i UPR przejdą na PiS?
  Obym się mylił, że "SN i mocodawcy przestraszyli się!"?

  Czy Pan wchodzi, czy schodzi ze schodów?
  Również pozdrawiam
 • @alchymista
  "Tym haeppeningiem pokazano, że nie ma po co iść do wyborów, bo redakcja NE i tak je unieważni i to za pomocą w sumie śmiesznego kruczka prawnego."

  Wie Pan, że nie zwróciłem na to uwagi.
  Interesujące spostrzeżenie. Choć o tym, że ŁŁ zniechęca do wyborów już pisałem wcześniej.

  Mało tego, w najnowszym poście pełnomocnika wyborczego OLW NE Pawła Pietkuna: "Wybory. Jak zburzyć shitstem.pl?"
  pisze on:
  "Zbierajcie podpisy – wywalczymy przesunięcie terminu wyborów. Wówczas będziemy musieli przejść tę samą ścieżkę. Podpisy poparcia pod komitetem, pod listami kandydatów - wszystko w zabijająco krótkich terminach, tak żeby w Sejmie i Senacie znalazły się tylko partie. Tyle, że wówczas podpisy będziemy mieli już zebrane."
  Nie jest to zwykłe pieniactwo?

  Serdecznie pozdrawiam
 • @ALL
  Bardzo warte przeczytania:
  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/25459,olw-za-a-nawet-przeciw
 • @berecik
  "Byliśmy głosem wołającym w puszczy. Nasze prognozy się sprawdziły."

  Nie jest to powód do satysfakcji. Tak samo nie będzie po niekorzystnym wyniku PiS w wyborach na skutek działań OLW

  http://s4.ifotos.pl/img/OLW-zatru_haenaxa.jpg

  ilustracja do: http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/25459,olw-za-a-nawet-przeciw


  "Dzisiaj widzę, że podobny los spotka ten portal jeśli się w najbliższym czasie prowadzący nie opamiętają. Nie zejdą z obłoków na twardą ziemię."

  Zejdą metodą: Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść" lub będą wykonywać inne zadania.
 • @Tomasz A.S.
  Panie Tomaszu stawia mnie Pan w bardzo niemiłej sytuacji. Rozumiem, że jest Pan bardzo aktywnym i żarliwym wyborcą PISu, ale takie walenie w sprzeciw społeczny pod nazwą OLW i angażowanie się w "nic o nas bez nas", uważam za co najmniej niegrzeczne. Zważywszy, że robi to Pan w kluczowym momencie na portku macierzystym tej inicjatywy. Gdzie indziej, za takie rzeczy, jak tu w komentach, cały post wyleciałby w powietrze. Dobrze Pan o tym wie.

  Jestem potencjalnym wyborcą PISu i nie widzę nic szkodliwego, czy zmieniającego sytuację strategiczną, w inicjatywie OLW, w każdym razie w najbliższych wyborach. Nie widzę specjalnych sprzeczności we wspieraniu OLW i PIS.
  Chce mi Pan może coś pościosować, albo poopowiadać o grach operacyjnych?
 • @ALL
  reset czasu:
  Zegar tyka i druga doba z siedmiu podarowanych OLW zmarnowana.
 • @Torin
  "Panie Tomaszu stawia mnie Pan w bardzo niemiłej sytuacji."
  Odpowiadam:
  Nie dziwi mnie to, gdyż czytuję "po drodze" Pana komentarze, Panie Torin.
  Pisze Torin:
  "takie walenie w sprzeciw społeczny pod nazwą OLW i angażowanie się w "nic o nas bez nas", uważam za co najmniej niegrzeczne. Zważywszy, że robi to Pan w kluczowym momencie na portku macierzystym tej inicjatywy. "
  Odpowiadam:
  Kluczowy moment dotyczy całego kalendarza wyborczego i nie dotyczy to tylko OLW, a blog założyłem rzeczywiście na portalu NE, radzi mi Pan, abym go przeniósł na inny?

  "Gdzie indziej, za takie rzeczy, jak tu w komentach, cały post wyleciałby w powietrze. Dobrze Pan o tym wie."
  Odpowiadam:
  Nie, nie wiem.
  Ani w "komentach" ani w moim poście nic zdrożnego i przeciw regulaminowi nie ma. Jest dyskusja, w której Pan jeszcze nie zdążył przedstawić żadnych swych merytorycznych argumentów. Stać Pana tylko na argumenty w postaci pouczeń ("co najmniej niegrzeczne" zdaniem Pana moje zachowanie) i niezawoalowanej groźby? Tylko na to Pana stać? Jest Pan władny wysadzić mój post w powietrze?

  Ani "pościosować", ani poopowiadać Panu o grach operacyjnych nie zamierzam, bo przecież Pan sam pisze, że:
  "Nie widzę specjalnych sprzeczności we wspieraniu OLW i PIS".

  Przecierać Panu oczu nie zamierzam.
 • @Tomasz A.S.
  Jest. Również pozdrawiam.
 • @Tomasz A.S.
  "Kluczowy moment dotyczy całego kalendarza wyborczego i nie dotyczy to tylko OLW, a blog założyłem rzeczywiście na portalu NE, radzi mi Pan, abym go przeniósł na inny? "
  Może, ale ten moment jest kluczowy dla rejestracji list OLW.
  Sądzi Pan, ze poparcie PIS osłabnie w związku z ewentualnym przesunięciem wyborów, czy że OLW w wyborach przejmie znaczącą liczbę głosów PIS?
  Nic podobnego, nie sugerowałem przenosin, po prostu komentarze pod postem uważam za nie tyle krytyczne, co otwarcie wrogie. To właśnie powoduje dyskomfort.

  "Nie, nie wiem." To arcy ciekawe!:)

  Chce Pan merytorycznie na temat artykułu? Dobrze, choć nie wiem czy powinienem przecierać oczy wyznafcom.

  Na początku swojego wnikliwego postu stawia Pan tezę, że SN stanął po stronie OLW, a wiadomo, że SN to PO. Więc werdykt jest na rękę, czy wręcz drukowany przez PO. Niespecjalnie zawoluowana insynuacja, że NE to inicjatywa PO w celu wyjęcia wyborców PIS, co próbuje Pan sugerować w dalszej części.

  Nie przyszło Panu do głowy, że SN mógł po prostu zrealizować literę prawa, choćby przez przeoczenie, a według mnie w związku ze zbagatelizowaniem? Gdyby zresztą przewidział konsekwencje, pewnie by się dwa razy zastanowił. Mają teraz burdel po całości i następne pismo w PKW.

  W kolejnych akapitach zapomina Pan o swych wcześniejszych tezach i z jednej strony ubolewa nad nieskutecznością rozmów opozycji pozaparlamentarnej w celu skupienia się wokół OLW, co uważa za typowe, z drugiej stwierdza brak zaplecza, organizacyjną słabość i brak popacia NE.
  Konstatując, że OLW nie zarejestruje żadnego okręgu.

  W jaki więc sposób może zagrozić PISowi w najmniejszym stopniu, już Pan nie wyjaśnia i obnaża to straszną nieskuteczność wrażego PO. Werdykty SN to dla nich jak splunąć, ale zarejestrować okręg kosmos. Może wystarczy, że "pożyczą" trochę podpisów, mają tego całe kartony?

  Inne dziecinne pomysły PO wymienia Pan już tylko w nazwach:
  "Przeniesiemy termin wyborów"
  "Unieważnimy wybory"
  Przecież jeśli z przyczyny OLW doszło by do którejś z tych rzeczy, byłoby oczywiste, że to PO tak chciało, co zostało udowodnione na wstępie. O ile teza jest dowodem oczywiście, typowe ściosownictwo pisiaków.

  Całość okrasza Pan mocą swoich własnych doświadczeń i 22lat obserwacji, aby tezy nabrały powagi.
 • @Torin
  Napisałem chyba Panu grzecznie i wyraźnie:

  "Ani "pościosować", ani poopowiadać Panu o grach operacyjnych nie zamierzam, bo przecież Pan sam pisze, że:
  "Nie widzę specjalnych sprzeczności we wspieraniu OLW i PIS".
  Przecierać Panu oczu nie zamierzam."

  Pan powyższe moje słowa arogancko pominął. I. . . pisze dalej.
  Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że za groźby, pouczenia i aroganckie powracanie tu. . .
  należałby się Panu ban.
  Ale się na razie powstrzymam.
  A zamiast pisać tu -
  tam na Stronie Głównej pańscy koledzy (też jak Pan "potencjalni wyborcy PiS") potrzebują wsparcia moralnego, może potrzeba dodać im otuchy?
 • @Tomasz A.S.
  Moją intencją nie było aroganckie pomijanie Pana słów. Raczej wręcz przeciwnie.
  Zgodnie z przypuszczeniami, nie zależy Panu na dyskusji, a oponowanie odbiera Pan jako groźby i arogancję. Tak samo kolejny komentarz, który jest rozwinięciem na Pana wyraźną zachętę, aroganckim powracaniem.
  Co do bana, niech Pan czyni swoją powinność, jeśli musi. To dobrze obrazuje różnice i kto tu komu grozi?
  Istotnie kolegom przyda się wsparcie, muszą tam odpierać ataki gorszych wersji Pana.
  Nie niepokoję więcej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej