Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 1047 komentarzy

Co koń wyskoczy

Tomasz A.S. - Koń w galopie, kobieta w tańcu, statek pod pełnymi żaglami. Jestem tu: http://niepoprawni.pl/blogs/tomasz - - kontakt: ts@amsint.pl

Dlaczego Obama pojechał do Mariotta a nie do czekającego na niego Komorowskiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo musiał przedtem dać wywiad Igorowi Janke dla portalu Salon24

//lubczasopismo.salon24.pl/obamawpolsce/post/310730,obama-dla-salon24-pl-polska-moze-byc-swiatowym-liderem

 

- Panie prezydencie, w trakcie swojej kampanii intensywnie korzystał pan z mediów społecznościowych. Teraz podczas podróży po Europie, jedyny wywiad na który się Pan zgodził, to ten dlaSalon24, platformy blogowej, medium społecznościowego. To przypadek? Czy wierzy Pan, że media społecznościowe są bardziej efektywne? Jak Pan widzi przyszłość mediów społecznościowych?
 
- Oczywiste jest, że to kierunek, w którym zmierza informacja i komunikowanie się. Telewizja jest ciągle bardzo silna. Drukowane media są ciągle bardzo ważne. Ale jeśli spojrzymy na zachodzące zmiany generacyjne, widzimy, że młodzi ludzie pozyskują informacje przez media społecznościowe. One dają młodym ludziom siłę do organizowania się, do mobilizowania się, do zajmowania się różnymi sprawami, wspierania różnych rozwiązań, czy obrony konkretnych spraw. Niezwykle ważna jest elastyczność i prędkość działania mediów społecznościowych. Wdzieliśmy, co działo się w Egipcie dzięki takim mediom społecznościowym, podobne rzeczy widzimy zresztą na całym świecie. To może być niezwykłe narzędzie dla obywateli do ponownego angażowania w sprawy publiczne i do tego, by mogli kontrolować rządzących, by mogli rozliczać ich z tego, co mówią.
 
- Stany Zjednoczone i Polska były postrzegane jako strategiczni partnerzy. Część ekspertów twierdzi, że te relacje w ostatnich latach stopniowo się pogarszały. Dlaczego tak się stało?
 
- To kompletnie nieprawdziwe twierdzenie. Nasze relacje wcale się pogorszyły.  Nasza współpraca w sprawach bezpieczeństwa nigdy nie były tak dobra, jak teraz. Jesteśmy silnym sojusznikami i członkami NATO. Nowy plan strategiczny przygotowany dla NATO przewidział stworzenie planów ewentualnościowych (konkretne plany działania na wypadek inwazji z zewnątrz – przyp. IJ) , których nigdy wcześniej nie było. Dzisiaj ogłoszę porozumienie dotyczące obecności oddziału lotniczego  w Polsce. Pierwszy raz będziemy mieć rotacyjną obecność sił powietrznych w Polsce. Kontynuujemy razem prace nad tarczą antyrakietową. Polska pozostaje naszym kluczowym sojusznikiem. Wzrost znaczenia Polski w Europie, który symbolizuje nieodległa polska prezydencja w Unii, oznacza, że nasza współpraca będzie jeszcze silniejsza w przyszłości.
 

cd:

//lubczasopismo.salon24.pl/obamawpolsce/post/310730,obama-dla-salon24-pl-polska-moze-byc-swiatowym-liderem

KOMENTARZE

 • Zazdrosc zżera wszystkich dziennikarzy i blogerów w Polsce i Europie
  To jedyny taki wywiad dla portalu społecznościowego - napisała do mnie blogerka Hermenegilda Kociubińska
 • @Tomasz A.S.
  Hermenegildzie odpowiem, że ma rację, bo po godzinie mój post "zjechał do piwnicy"
 • ale że Ojca Demokracji Adasia nie było w Pałacu? szkandał:-)
  no i żeby udzielić ekskluzywnego wywiadu, nie jemu, a temu "pisowcowi":-)
  czy to nie wyraźny sygnał, że "gówno prawda" traci na znaczeniu?
 • @gallux
  To jednak kwestia "dojść".
  Igor Janke miał lepsze, niż Komorowski ;))))
 • @Tomasz A.S.
  tak sobie myślę, że kropkę nad i postawiła "niewierna" Michelle:-)
 • @Nathanel
  Wkrótce? Czy wiadomość z pierwszej ręki?
 • Reset???
  To slowo, dość często używane przy okazji wizyty, nie zostalo dokladnie objaśnione, co niby dokladnie oznacza:"reset w stosunkach USA-Rosja"??? Dlaczego kojarzy mi się ze śmiercią prezydenta RP i jej patriotycznej elity??? Czy to mogla być cena za ten reset??? Dlaczego temat Smoleńska w tym wywiadzie jest tematem tabu, dlaczego Smoleńsk byl wogóle tematem tabu, tej wizyty??? Zachowanie prezydenta Obamy w stosunku do Tuska i Komorowskiego, w świetle wiedzy dotyczącej wlaśnie Smoleńska, dyskredytuje go, ustawiając w pozycji zamkniętej, bo trudno przypuszczać, by Obama nie wiedzial co w trawie piszczy???
 • @gallux
  I Michelle prosiła o "prztyczka w nos"?
 • @Tomasz A.S.
  raczej w niewyparzony jęzor
 • @balsam
  a zauważyłeś jak Janukowycz potraktował wczoraj Gajowego?
  plecami:-) nie on jeden zresztą....
 • @gallux
  Widzę że w tym zestawieniu mój "prztyczek" zaliczyć należy do określeń dyplomatycznych
  a Pana do "soczystych" lub "dosadnych".
  Pozdrawiam serdecznie!
 • A teraz najważniejsze - po co przyjechał Obama, co zwiedzał, z kim, o czym gadał
  Najbardziej w Polsce Obamę interesuje kwestia żydowska i czy ktoś jest zdziwiony że tak jest? I co tu komentować?

  "Marian Turski relacjonował, że powiedział prezydentowi USA, "że to muzeum jest budowane dla młodzieży polskiej, żeby poznała, jaka próżnia powstała w Polsce na skutek nieobecności Żydów; dla młodzieży żydowskiej, żeby wiedziała, jakie ma korzenie i dla wszystkich ludzi, żeby zrozumieli, jaki był wkład Żydów polskich w cywilizację europejską i światową".

  Minister Zdrojewski wyraził zadowolenie, że prezydent Obama chciał nie tylko złożyć kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta, ale też zechciał zobaczyć powstające muzeum. "Muzeum jest wyzwaniem nie tylko dla ministerstwa, ale też dla państwa jako całości" - zaznaczył minister. Zapowiedział, że otwarcie muzeum jest planowane na rok 2013 r.

  Naczelny rabin Polski Michael Schudrich zwrócił uwagę, że złożenie kwiatów przed Pomnikiem Bohaterów Getta jest ważnym etapem pierwszej wizyty Obamy w Polsce"

  http://wyborcza.pl/1,75248,9682680,Obama_do_Turskiego__dzieki_takim_jak_Ty__zostalem.html


  I tak to właśnie leciało... Obama potraktował nas jak POLIN, a nie Polskę! Może więc w USA należy spotykać się z Apaczami, mniejszościami egzotycznymi, sektami, agenturą np chińską... tylko? Dlaczego tak jest, dlaczego nikt i PiS nie protestuje? Kogo obchodzą w Polsce żydzi, romowie i inne mniejszości? Co to ma do rzeczy?

  Upokorzono nas i nikt tego nie widzi. Powinno mu się pokazać groby (o ile są) pomordowanych Polaków przez stalinowskich, sowieckich żydów, oprawców sądowych jak Stefan Michnik, czy katów bezpośrednich jak Salomon Morel przy którym zwykły gestapowiec to mało groźny przedszkolak. Zakłamywana jest historia. Powinno się pokazać Żołnierzy Wyklętych walczących z komunistami, sowietami w new world order po maju 1945 roku. Powinno się pokazać sprawę Obławy Augustowskiej z lata 1945 roku kiedy w USA trwała już radość z końca wojny. U nas krew lała się strumieniami do lat 60-tych. Powinno się pokazać "demokrację" z wyborów 1947 roku, zresztą nadal mamy podobne standardy. W komisjach są krewni tamtych.

  Obama - hańba ci i tym co zorganizowali ten cyrk! Nie przyleciałeś do nas Polaków-katolików, ale do polskojęzycznych żydów, oraz rusko-pruskiej ekipy władzy. Grzecznościowe spotkania z Kaczyńskim, Rodzinami Smoleńskimi nie zmienią proporcji. PiS przegrał bo USA olały Polskę. To mocno osłabiło PiS w 2007, ale i Jarosława Kaczyńskiego w 2010.

  Smoleńsk jest także z winy USA, brak osłony, przyzwolenie na takie akty, bo przecież innym jakoś się to nie zdarza. To nie do pomyślenia wręcz żeby Sarkozy lecąc do Rosji tak zginął, czy Merkel. Nawet wyjaśnić tego zamachu USA nie chcą mając na pewno masę materiału na ten temat, łącznie z fotografiami, informacjami także sowieckimi. Te łatwo przechwycić z nadawania strumieniami cyfrowymi siecią, radiem itd wszystko pod nasłuchem. Wiadomo że USA wiedzą o tym wszystko. Zatem o co chodzi? Są w to też zamieszani? Może ugrali coś na tym i będą milczeć 100 lat? Przecież Izrael się wygada chcą uderzyć w Rosję kartą smoleńską.
 • @gallux @balsam
  W wywiadzie z Janke na ogół "mowa-trawa". Z jednym wyjatkiem, Obama powiedział:
  "Niezwykle ważna jest elastyczność i prędkość działania mediów społecznościowych. Widzieliśmy, co działo się w Egipcie"
  Pomyślałem: pamiętaj Donaldzie, co stało się z Mubarakiem!
  :))))
 • @Marek Kajdas
  "Powinno mu się pokazać groby (o ile są) pomordowanych Polaków przez stalinowskich, sowieckich żydów, oprawców sądowych. . . "
  Niestety, nie można pokazać. Nie ma.
 • @balsam
  Są jednak wiadomosci nt. stosunku Obamy do zamachu w Smoleńsku:

  http://atom905.nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/15861,amerykanie-sa-otwarci-co-do-wyjasnienia-katastrofy
 • @Tomasz A.S.
  Jednak Nowy Ekran nie jest zazdrosny.
  Ten post jest już na SG.
 • @Tomasz A.S.
  Fakt, może zżerać. Najpierw wywiad z rywalem o prezydenturę (McCain), teraz ze zwycięzcą, czyli prezydentem Obamą. Mocne uderzenie. Pzdr
 • wizyta jak wizyta, ja pamiętam jeszcze de Gaulla w Sopocie
  nocował w sopockim Grandzie, i pamiętam, że przedłużali dla niego łózko
  ale takiego spięcia specsłużb, to przyznam, że nie pamiętam
  moim zdaniem, to świadczy o braku zaufania USA do "sojusznika"
  kraj, który nie upomina się o swojego Zwierzchnika Sił Zbrojnych i wojskowych dowódców wszystkich rodzajów wojsk, kraj który do dziś nie ma telefonu satelitarnego Prezydenta RP plasuje się w oczach USA gdzieś pomiędzy Libią, a Tunezją

  mówiąc bronkiem: ufać trzeba, ale i sprawdzać należy
  z naciskiem na "sprawdzać"
 • @gallux
  Ja też pamiętam tą wizytę.
  Obserwowałem przejazd z lotniska Okęcie w otwartym samochodzie Aleją Żwirki i Wigury.
  W pewnym momencie uderzył znienacka prezydenta de Gaulle'a w plecy niewielki bukiet kwiatów. Prezydent pochylił się i skurczył bardzo nerwowo od tego uderzenia. Potem opanował się i wyprostował znowu.
  Nic dziwnego, doświadczył wiele zamachów na swoje życie, a tu jechał otwartym samochodem!
 • @gallux
  Jak to było dawno, 44 lata temu!
  Z łóżkiem dla de Gaulle'a też były problemy. Mieszkał w pałacu w Wilanowie.
  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Tomasz A.S.
  Czołem:-)
 • @Tomasz A.S.
  To dobrze o nim świadczy.
 • Współpracuje?
  Czy nie oznacza to, że Igor lub ktoś kto za nim stoi współpracuje z US Special Forces ;-)
 • @Tomasz A.S.
  A ja de Gaulle`a witałam w Alejach Ujazdowskich (jechał do Belwederu)przy Łazienkach! "Służbowo", z klasą; dano nam chorągiewki do rąk - machaliśmy (też "służbowo"). Wesoło było, a i lekcje uciekły... :)
 • @Tomasz A.S.
  czyżby S24 działał na usługach CIA? ;)
 • @Tomasz A.S.
  Dla mnie to wszystko PR. Obama wszystkim wlazil w d... jak glista. Zaklamanie, zaprzaństwo i szczytem ironii, byly wszystkie frazesy o "polskich przemianach i wzorze nowoczesnej demokracji" w momencie, gdfy wszyscy wiedzą, na czym te przemiany polegaly??? To wszystko wskazuje nie tylko na front, który reprezentuje Obama, to napewno nie jest "amerykański sen", który zawsze byl przykladem niezależności i obiektywizmu w ocenie ??? To tylko fragment krytyki i dezaprobaty. Musimy liczyć, tak jak w Polsce, że zmiana wladzy w USA, spowoduje, światowy powrót do normalności, gdzie biale jest biale, a czarne czarne???
 • @balsam
  Zgadzam się. Prawda.
  Pozdrawiam.
 • @gallux
  Jechał Grunwaldzką od strony Gdańska.
 • @Andy 51
  Rówieśnicy widzę kolejno się odzywają, którzy oglądali Charlesa de Gaulle!
  Dla rówieśników:

  http://podlupa.pl/movie/93
 • @Tomasz A.S.
  Etatowy wywiadowca - doopowłaz bezmydlny T. Lis albo się pochlasta, albo pochlasta Jankego. W każdym razie z zawiści zgrzyta zębami.
 • @antonioiwaldi
  Wie Pan, że tu costerin grozi prokuratorem (Panu też):
  http://blogspot.com.nowyekran.pl/post/15849,baczek-seawolf-i-reszta-anty-nowo-ekranowcow
  Śmieszny palant!
  Pozdrawiam
 • ------ Warszawa zrównana z ziemią --MIASTO BOHATER --
  - i ZBRODNIARZE żydzi --za dużo PLUGASTWA jak na 2 dni -
 • @Łażący Łazarz
  -------BINGO !!!!! pamiętajcie o tym --MOCARZE którym wmówiono , że opadliście z sił
 • Przyjrzyjmy się zatem polityce promocji i cenzury wpisów i komentarzy na Salonie24
  Przyjrzyjmy się zatem polityce promocji i cenzury wpisów blogerów i komentatorów na Salonie24. To objaśni KTO ZAŁATWIŁ to w "epokowe" wyróżnienie Jankemu.
  Sam Janke przecież dotychczas jako dziennikarz niczym szczególnym się nie wyróżnił - jeden z wielu. Jest w Polsce wielu, z punktu widzenia fachu dziennikarskiego, wielu lepszych. Do Oriany Fallaci mu daleko.
  Gdy zaś będzie wiadomo kto, to będzie można wnioskować po co.
 • O ile pamietam, juz Zamoski w 16 wieku (bez gwarancji)
  wypowiadal sie bardzo negatywnie o roli Zydow w zyciu gospodarczym Polski. Od 18-wieku zydzi kolaborawali z sasiadami przeciwko Polakom, w XIX i XX stawali na glowie, zeby Polska nie odzyskala niepodleglosci, ze stalinem i leninem maszerowali na Warszawe, w okresie miedzywojennym dazyli do podzialu Polski, a po wojnie polska zydokomuna wymordowala okolo 200 tys Polakow, celujac w Polska Intligencje, bynajmniej nie na rozkaz stalina; to byla wlasna lokalna inicjatywa.

  Po 1989 obledny demontaz polskiego przemyslu pod plaszczykiem prywatyzacji w polaczeniu z walka z demonami polskiego patriotyzmu, ktory wedlug GW jest rasizmem, dopelnia wkladu Zydow do polskiej kultury, ktora ma zostac zastapiona euroejska a Polska wlacznie z Polakami ma sie wlasnie w Uni, tzn. w Niemczech rozplynac.

  Zgoda sp. LK na budowe muzeum zydowskiego byla olbrzymim bledem. Prezydent Kwasniewski (sic!) konsekwentnie sie temu sprzeciwial. Nie musial udawadniac, ze nie jest antysemita.
 • @Łażący Łazarz
  Szanuję Cię, ale ostatnie zdanie dotyczące Prezesa, świadczy , że jesteś małostkowy.
 • Wszyscy..
  Polecam tez takie spojrzenie na ten wywiad:

  http://wtemaciemaci.salon24.pl/310757,wywiad-obamy-dla-s24
 • @Marek Kajdas
  A czego szanowny pan po tych władzach się spodziewał? Jeżeli chodzi o tragedie smoleńską, to sądzę, że amerykanie wiedza o niej wszystko, a jeśli nawet nie to wystarczająco dużo by zaszkodzić Rosji i postkomunistom, oraz ich poplecznikom w RP. Wykorzystają ro na pewno, jeśli będa mieli w tym interes. A może nawet Obama szantażuje "Smoleńskiem" Tuska, by ten zgodził się na ustępstwa wobec Żydów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej